DZIAŁALNOŚĆ

Gonar jest nowoczesnym, stale rozwijającym się przedsiębiorstwem działającym w branży górniczej. Od ponad 40 lat wiodącym krajowym oraz plasującym się w czołówce światowej producentem narzędzi dla szeroko pojętego sektora przemysłu wydobywczego. Wieloletnie doświadczenie, ścisła współpraca z ośrodkami naukowymi, badawczo-rozwojowymi oraz własny dział konstrukcyjno-technologiczny zapewniają bardzo wysoką jakość oferowanych produktów pozwalając jednocześnie na spełnienie i dostosowanie się do oczekiwań indywidualnych klientów. Spółka cały czas się modernizuje, unowocześnia park maszynowy pozwalający na zaprojektowanie i wprowadzenie na rynek nowych produktów. 
W oparciu o odlewy precyzyjne produkuje narzędzia do wierceń i noże do kombajnów górniczych dla kopalń węgla, rud miedzi, cynku i ołowiu oraz kamieniołomów. 
Budowana systematycznie od lat własna sieć sprzedaży czy to przez własne oddziały czy tez agentów ściśle współpracujących ze spółką, jest ona obecna dzisiaj w kilkudziesięciu krajach na świecie oferując swoim kontrahentom wszechstronną obsługę zarówno w zakresie dostawy narzędzi jak i doradztwa technicznego. 

Przewaga konkurencyjna spółki opiera się na kilku kluczowych elementach stanowiących wypadkową wieloletniego doświadczenia, inwestycji w innowacje, monitorowania wydajności produkowanych wyrobów i dbałości o zadowolenie klienta wraz z obsługą posprzedażową. 

Dział produkcji firmy Gonar funkcjonuje w ramach ścisłej współpracy z doskonale wyposażonym laboratorium wspieranym przez Dział Badań i Rozwoju i sekcją produkcji własnych węglików spiekanych.

Do produkcji narzędzi pod marka Gonar wykorzystywany jest materiał surowy najwyższej jakości pochodzący od renomowanych i sprawdzonych dostawców.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie Gonar jest w stanie sprostać wymaganiom swoich odbiorców produkując narzędzia niestandardowe, na indywidualne zamówienie, a następnie z sukcesem wprowadzić je na rynek.   

Wyroby firmy Gonar charakteryzuje wysoka jakość i trwałość co sprawia, ze wyroby te cieszą się uznaniem odbiorców na całym świecie.