Gonar-Bis

Ogłoszenie                    Katowice 18-11-2016r

 

„Zarząd GONAR-BIS Sp. z o.o. w Katowicach, na podstawie art. 500 § 2 prim Kodeksu spółek handlowych, niniejszym udostępnia bezpłatnie do publicznej wiadomości Plan Połączenia Spółki GONAR-BIS Sp. z o.o. ze Spółkami: GONAR – Stalownia Baildon Serwis Sp. z o.o., GONAR – Stalownia Baildon Sp. z o.o. i „GONAR – Walcownia Rur: Sp. z o.o. wraz z załącznikami:”

Załącznik nr. 1

Załącznik nr. 1A

Załącznik nr. 1B

Załącznik nr. 1C

Załącznik nr. 1D

Załącznik nr. 2A

Załącznik nr. 2B

Załącznik nr. 2C

Załącznik nr. 2D.

Załącznik nr. 3A

Załącznik nr. 3B

Załącznik nr. 3C

Załącznik nr.3D


Historia Gonar

W 1972 r. został utworzony Zakład Doświadczalny Narzędzi Górniczych Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych, a następnie w 1974 r. Fabryka Sprzętu i Narzędzi Górniczych FASING uruchomiła swoja największą inwestycje pod firmą Fabryka Narzędzi Górniczych Gonar. W latach 1977-1997 Gonar funkcjonował jako jeden z zakładów Fabryki Sprzętu Sprzętu i Narzędzi Górniczych Fasing. W roku 1998 Fasing powolal spolke Fasing-Gonar Sp. z o.o. z/s w Katowicach.
W styczniu 1999 r. Stefan Król w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej pod firma „KROLMET” Stefan Król nabył i objął 100% udziałów w spółce Fasing-Gonar Sp. z o.o. z/s w Katowicach, która następnie zmieniła nazwę na Gonar Sp. zo.o.
Od czasu kiedy nastąpiła zmiana właściciela spółka Gonar Sp. z o.o. dynamicznie się rozwijała, powstawały nowe podmioty, w których Gonar Sp. z o.o. posiadała większościowe udziały.
W 2002 r. powstaje spółka pod firmą Gonar-Systems International Sp. z o.o. która po zmianach kapitałowych, w tym z czasowym udziałem kapitału zagranicznego funkcjonuje do dzisiaj. Następnie powstają: w 2004 r. spółka pod nazwa Gonar-Walcownia Rur Sp. z o.o., w 2005 r. spółka pod firma Gonar International Sp. zo. o., która w roku 2008 została przekształcona w spółkę akcyjna Gonar International S.A.
W roku 2006 na bazie zakupionych składników majątkowych byłej huty Baildon powstają spółki pod firma Gonar – Stalownia Baildon Sp. z o.o. i Gonar – Stalownia Baildon Serwis Sp. z o.o.
W 2006 roku zostaje powołana spółka pod firma Gonar-Bis Sp. zo.o. W roku 2007 r. następuje podwyższenie kapitału zakładowego spółki Gonar-Bis Sp. z o.o., a główny udziałowiec objął udziały w podwyższonym kapitale w zamian za wniesienie aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki Gonar Sp. z o.o. funkcjonowała dalej i prowadziła statutowa działalność

 

Dzialalność

Gonar jest nowoczesnym, stale rozwijajacym sie przedsiebiorstwem dzialajacym w branzy gorniczej. Od ponad 40 lat wiodacym krajowym oraz plasujacym sie w czolowce swiatowej producentem narzedzi dla szerokopojetego sektora przemyslu wydobywczego. Wieloletnie doswiadczenie, scisla wspolpraca z osrodkami naukowymi, badawczo-rozwojowymi oraz wlasny dzial konstrukcyjno-technologiczny zapewnieja bardzo wysoka jakosc oferownaych produktow pozwalajac jednoczesnie na spelnienie i dostosowanie sie do oczekiwan indywidualnych klientow. Spolka caly czas sie modernizuje, unowoczesnia park maszynowy pozwalajacy na zaprojektowanie i wprowadzenie na rynek nowych produktow. 
W oparciu o odlewy precyzyjne produkuje narzedzia do wiercen i noze do kombajnow gorniczych dla kopaln wegla, rud miedzi, cynku i olowiu oraz kamieniolomow. 
Budowana systematycznie od lat wlasna siec sprzedazy czy to przez wlasne oddzialy czy tez agentow scisle wspolpracujacych ze spolka, jest ona obecna dzisiaj w kilkudziesieciu krajach na swiecie oferujac swoim kontrahentom wszechstronna obsluge zarowno w postacy dostawy narzedzi jak i doradztwa technicznego.

 

Władze Gonar-Bis Sp. z o.o.
Zarząd

V-ce Prezes Zarządu –  Rafał Zarzycki
Członek Zarządu –  Andrzej Pieczara
Członek Zarządu –  Roman Wieczorek