O nas

 

Firma Gonar Sp. z o.o. prowadzi swoja dzialalnosc nieprzerwanie od 1974 roku. 40-letnie doświadczenie głównie w produkcji narzędzi górniczych dla kopalń węgla kamiennego, kopalni rud metali nieżelaznych i kamieniołomów umiejscawia firmę Gonar na czolowej pozycji posrod firm o podobnym profilu dzialalnosci. 

Ponadto, firma Gonar produkuje narzędzia i urządzenia dla drogownictwa, leśnictwa, hut żelaza, przemysłu petrochemicznego i mineralnego, a takze dla przedsiębiorstw budowlanych.

Narzędzia wiertnicze przedstawione w zakladce "Oferta", dla latwego doboru zostały podzielone wg grup tematycznych. Ze względu na to, że ostrza narzędzi wiertniczych bezpośrednio urabiających są zbrojone kształtkami z różnych gatunków węglików spiekanych, w dalszej części zostały przedstawione podstawowe informacje dla użytkowników, dotyczące ich stosowania. 

Pracownicy Działu Eksportu i Marketingu oraz serwisu firmy Gonar są do Państwa dyspozycji i w każdej chwili służą wiedzą i pomocą tak, aby z bogatej oferty katalogowej można było dobrać narzędzia najlepsze do zadanych warunków geologicznych lub zaprojektować narzędzia nowe. Właściwy dobór narzędzi jest bardzo istotny, gdyż innym wymaganiom musi sprostać narzędzie pracujące w twardym granicie, piaskowcu czy wapieniu a innym pracujące w węglu lub skałach o zbliżonej urabialności. Niekiedy nawet niewielkie zmiany układu spieków przy zbrojeniu ostrzy lub zmiana gatunku spieku mogą wydłużyć trwałość narzędzia i zwiększyć postęp wiercenia nawet dwukrotnie. 

W trosce o stałą poprawę jakości naszych narzędzi pragniemy nawiązać i utrzymywać bliskie kontakty z ich użytkownikami oraz prosimy o dzielenie się z nami opiniami i spostrzeżeniami. Wszelkie zmiany o rozpoczęciu produkcji nowych typów narzędzi jak również o wycofaniu z programu produkcji niektórych wielkości lub rodzajów narzędzi, będziemy Państwa informować.

Życzymy wszystkim użytkownikom naszych narzędzi bezpiecznej i wydajnej pracy.